تبلیغات
حامیان محیط زیست

حامیان محیط زیست
فارغ التحصیلان محیط زیست دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان 
قالب وبلاگ
یوزها قهرمانان سرعت در میان حیوانات هستند . بدن بلند و كشیده ، ستون فقرات انعطاف پذیر ،كبد وقلب بزرگ و ظرفیت زیاد شش ها این امكان را به یوزها می دهد تا ظرفیت مدت بسیار كوتاهی سرعت خود را به ۱۱۰ كیلو متر در ساعت برسانند.وجود دست وپایی بلند ، بدنی كشیده و باریك و سینه ای فراخ آنها را تا حدود زیادی به سگ های تازی شبیه كرده است اما بر خلاف سگ سانان یوزها دارای سری كوچك و گرد ، پوزه ای كوتاه و گوشهایی كوچك هستند . رنگ بدن یوز نخودی رنگ است كه با خالهای ریز و درشت پوشیده شده است .
بسیاری از مردم آنها را با پلنگ اشتباه می گیرند اما تفاوت بارز این دو حیوان در شكل خال هاست . در یوزها خالها تو پر و گرد بوده در حالی كه در پلنگ خال های بدن درشت و تو خالی و به شكل گل است. یكی دیگر از ویژگی های بارز ظاهری یوز وجود نوار سیاه رنگی است كه در ناحیه صورت از گوشه چشم به گوشه دهان امتداد پیدا كرده است كه به آن خط اشكی می گویند . كه پلنگها این خط اشك را ندارند و فرق دیگر آنها این است كه پلنگ سری بزرگ و پوزه ای كشیده دارد كه در یوزپلنگ این چنین نیست .
همچنین جثه پلنگ بزرگتر از یوز است واز لحاظ قدرت جنگیدن نیز پلنگ بسیار تواناتر از یوزپلنگ هست.


طبقه بندی: محیط زیست،
[ شنبه 1 شهریور 1393 ] [ 09:28 ق.ظ ] [ ف. ن ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


اصل پنجاهم قانون اساسی:
در جمهوری اسلامی حفاظت محیط زیست که نسل امروز و نسل های بعد باید درآن حیات اجتماعی رو به رشدی داشته باشند ,وظیفه عمومی تلقی می گردد.از این رو فعالیت های اقتصادی و غیر آن ,که با آلودگی محیط زیست یا تخریب غیرقابل جبران آن ملازمه پیدا کند ,ممنوع است.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

dotted #999">
WeblogSkin